* Kod Pixel

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ ZE WSPARCIA POŚREDNIKA KREDYTOWEGO?

Kredyt na zakup nieruchomości to najczęściej zobowiązanie na wiele lat, dlatego decyzja o wyborze konkretnej oferty bankowej musi być bardzo dobrze przemyślana. Nie zawsze jednak przyszli kredytobiorcy mają czas i odpowiednią wiedzę, by przeanalizować dobre i złe strony wszystkich dostępnych na rynku ofert kredytowych. Warto wówczas skorzystać z doświadczenia pośrednika oraz  jego gruntownej wiedzy w zakresie rynku nieruchomości.

NAJWAŻNIEJSZE ZADANIA POŚREDNIKA KREDYTOWEGO

Dzięki znajomości branży i śledzeniu bieżących ofert kredytowych, pośrednik zaproponuje Ci najkorzystniejsze warianty. Uwzględni przede wszystkim Twoje oczekiwania i możliwości finansowe, a także obowiązujące promocje bankowe. Na tym etapie wytłumaczy Ci warunki spłaty, oszacuje wysokość rat czy wyliczy całkowity koszt kredytu. Pośrednik kredytowy może wybrać aż trzy oferty bankowe, by zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie kredytu. Po wyborze najlepszych wariantów przyjdzie czas na skompletowanie potrzebnych dokumentów nieruchomościowych oraz finansowych. Dzięki doskonałej znajomości oczekiwań i wymogów banków, z którymi współpracuje, od razu poprosi Cię o dostarczenie wszystkich zaświadczeń, pozwoleń i pism, niezbędnych do wnioskowania. Stopniowe dostarczanie poszczególnych dokumentów do banku z pewnością opóźniłoby wiele procedur, co z kolei wydłużyłoby cały proces kredytowania. Niezwykle istotnym zadaniem pośrednika jest pomoc w wypełnianiu wniosków do banku, które przy samodzielnym uzupełnianiu mogą przysporzyć Ci problemów i wywołać wiele wątpliwości

POŚREDNICTWO MIĘDZY KLLIENTEM A BANKIEM

Na tym etapie pośrednik czuwa nad prawidłowym przebiegiem procesu kredytowego. W tym celu kontaktuje się telefonicznie i mailowo ze specjalistami z banku – z centrali lub konkretnego oddziału, a wszystkie uzyskane informacje przekazuje Tobie – w sposób zrozumiały i przystępny. Jeśli wszystko przebiega bezproblemowo – otrzymujesz decyzję kredytową, a pośrednik umawia Cię na podpisanie umowy w odpowiednim oddziale. Pośrednik pozostaje do Twojej dyspozycji przez cały okres kredytowania.

Podsumowując, dzięki skorzystaniu z pomocy pośrednika:

–  uzyskasz informację o zdolności kredytowej;

– otrzymasz najkorzystniejsze  oferty – dobrane obiektywnie i rzetelnie do Twoich potrzeb i możliwości finansowych;

– dostarczasz jedynie potrzebne dokumenty w oparciu o gotową listę – resztą zajmuje się pośrednik;

– Twoje wnioski wysyłane są do trzech banków;

– przez cały proces kredytowania jesteś na bieżąco informowany o poszczególnych etapach;

– przez cały okres spłacania kredytu możesz liczyć na doradztwo pośrednika.

Zaloguj się